Dzisiaj jest: 28.4.2025, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
Radio Głos Literacki
Radio Głos Literacki
00:00 / 00:00
Głośność
Wstaw pozdrowienia - KLIKNIJ TUTAJ!

Aktualności

1 2 29

  • Redakcja poleca!
    Dokąd prowadzą marzenia
    Drodzy Słuchacze! W sobotnio-niedzielnej audycji gościć będę dwie wspaniałe Kobiety - p. Magdalenę Lech oraz p. Agnieszkę Gadula Sikorę.
    25.04.2025
  • Redakcja poleca!
    Podróże zewnętrzne i wewnętrzne – wywiad o odkrywaniu świata i siebie
    W kolejnej PASJI SŁOWA zapraszam was do odkrywczego podróżowania. Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowego wywiadu, który zabiera nas w podróż – nie tylko geograficzną, ale także duchową. Rozmawiamy o małych wyprawach w głąb siebie, o ciszy, która towarzyszy samotnym chwilom, i o tym, jak codzienne doświadczenia mogą stać się punktem wyjścia do większych zmian.
    24.04.2025
  • Rozmarzona do granic możliwości
    Witajcie, Kochani…♀️ ✨,,Kochaj siebie tak mocno, żebyś nie musiał się bać”- to temat przewodni dzisiejszej audycji radiowej
    23.04.2025
  • Ogródek literacki
    Dzień dobry, dzień dobry wtorkowo❗❤
    21.04.2025
  • Rozmarzona do granic mozliwosci
    ,,Określ swoje priorytety, poznaj swoje wartości i wierz w swój cel. Tylko wtedy możesz skutecznie dzielić się sobą z innymi.''- Les Brown
    15.04.2025
  • Redakcja poleca!
    PASJA SŁOWA. Nie tylko o literaturze.
    Rozmowa z wyjątkową wokalistką, pasjonatką muzyki, słowa, a przede wszystkim życia. Przed Wami magiczne momenty z ZoSią Karbowiak.
    10.04.2025
  • Redakcja poleca!
    Poetyckie Wędrowanie
    Spotkanie z twórczością Magdaleny Kapuścińskiej, prezes Fundacji Poetariat; fragmenty recenzji oraz wybrane wiersze z dwujęzycznej książki pt. "Spokojnie, to tylko ...wiersz"
    09.04.2025
  • Ogródek literacki
    Dzień dobry, dzień dobry wtorkowo❗
    07.04.2025
  • Rozmarzona do granic mozliwosci
    „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” – Antoine De Saint-Exupéry
    07.04.2025
  • Życie wiersza
    Wiersz zjawia się. Czasem się zjawia i zjawia. Jak to jest? Dużo zależy od tego, co kto w sobie nosi, co w sobie wypracowuje. Wiersz się staje, wraz z człowiekiem, żywi się aktywnością, wierzę, że w dużej mierze intelektualną.
    02.04.2025
  • Ogródek literacki
    Dzień dobry, dzień dobry we wtorek!
    01.04.2025
  • Rozmarzona do granic mozliwosci
    ,,Nieoczekiwana życzliwość jest najpotężniejszym, najmniej kosztownym i najbardziej niedocenianym czynnikiem ludzkich zmian” – Bob Kerrey.
    31.03.2025
  • PASJA SŁOWA. Nie tylko o literaturze.
    Zapraszamy na kolejne spotkanie w audycji Pasja Słowa. Nie tylko o literaturze, w której gościem będzie Jolanta Kosowska – pisarka, podróżniczka, kobieta pełna pasji i wrażliwości. Tym razem porozmawiamy o jej najnowszej książce „Wyspa Luzu”, ale też o tym, jak odnaleźć w życiu równowagę, nauczyć się odpuszczać i czerpać radość z chwili. Czy umiemy naprawdę się wyluzować? Czy potrafimy przestać gonić za tym, co „trzeba”, i otworzyć się na to, co „chcemy”? Wspólnie z autorką poszukamy odpowiedzi na te pytania, inspirując się jej literacką podróżą.
    27.03.2025
  • Rozmarzona do granic mozliwosci
    "Sekret, droga Alicjo, polega na otaczaniu się ludźmi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz. Tylko wtedy znajdziesz Krainę Czarów." *** Lewis Carroll
    24.03.2025
  • O krytyce tradycyjnych metod nauczania matematyki i strategiach pedagogicznych
    W połowie XX wieku pojawiła się odpowiedź na krytykę tradycyjnych metod nauczania matematyki. Przybrała formę różnych ruchów reformatorskich, bo dostrzeżono wagę problemu, jakim jest brak skutecznych podejść w nauczaniu tego przedmiotu. Owe ruchy, zresztą słusznie, opowiadały się za podejściem, które jest skoncentrowane na uczniu. Podkreślały one, że matematyk ma sens, więc krytyka zarazem była pochwałą dyscypliny i wskazywała, że matematyki można uczyć, aby była praktyczna, sensowna, miała zastosowanie w życiu codziennym.
    22.03.2025
  • Matematyka nie jest serią obliczeń, ale środkiem do zrozumienia interakcji ze światem – nowe spojrzenie na nauczanie matematyki
    W marcu mogłam uczestniczyć w konferencji, która była poświęcona wyzwaniom dydaktycznym. W pierwszej odsłonie szkicu, jaki poświęcam tematu tematowi chciałam zwrócić uwagę na wyzwania w nauczaniu zwłaszcza matematyki i fizyki.
    22.03.2025
  • Redakcja poleca!
    Poetyckie Wędrowanie
    Prezentacja wierszy Andrzeja Dembończyka, poety, prozaika, haijna, autora scenariuszy teatralnych.
    20.03.2025
  • Jaki byłby świat bez poezji?
    Po co jest poezja? Czy potrafi być praktyczna? Poezja to drzwi, jakie otwierają ludzkie serce, głębokie czucie. Uczy wrażliwości, także osobę piszącą i jestem o tym przekonana. Bez empatii zaś świat byłby bardzo ubogi i nieznośny…
    20.03.2025
  • Wystawa twórczości sławnego malarza-samouka podbija Paryż
    Niezwykła wystawa przyciąga tłumy zwiedzających w Paryżu. Chodzi o tzw. immersyjną ekspozycję znanego na całym świecie francuskiego mistrza "malarstwa naiwnego" - Henriego Rousseau, zwanego Celnikiem.
    19.03.2025
  • Mastercard OFF CAMERA: Oto filmy nominowane w Konkursie Głównym
    Kolejna edycja krakowskiego festiwalu kina niezależnego Mastercard OFF CAMERA zbliża się wielkimi krokami. Znamy już tytuły filmów, które powalczą o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy, przyznawaną w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi".
    19.03.2025

1 2 29

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
- SERDECZNIE ZAPRASZAMY! - Radio Głos Literacki