Na zakończenie tej radiowej przygody sięgam po książkę wyjątkową – „Podzwiązki” Agaty Legan. To zbiór opowiadań, który nie daje prostych odpowiedzi. Podejmuje tematy trudne, nieoczywiste, czasem niewygodne. Przypomina, że prawda o nas samych bywa czymś, przed czym najchętniej uciekamy. Pytanie brzmi: czy mamy odwagę stanąć z nią twarzą w twarz?
Każde z opowiadań to osobna historia ludzi mierzących się z namiętnościami, nieporozumieniami, niedopowiedzeniami i własnymi granicami. To opowieści o emocjach, które bywają wymagające, ale przecież właśnie z takich emocji również składa się życie. To także książka o potrzebie akceptacji, szczerości wobec siebie i rozmowie, której tak bardzo dziś potrzebujemy.
Nie mogłam wyobrazić sobie lepszego zwieńczenia tej drogi. Bo także moje audycje były przede wszystkim o człowieku, jego historii, marzeniach, słabościach, sile i poszukiwaniu własnego miejsca.
Dziękuję wszystkim gościom za zaufanie i szczerość. Dziękuję redaktorom za współpracę, wsparcie i wspólnie tworzony program. Dziękuję słuchaczom za obecność, życzliwość i każdy moment spędzony po drugiej stronie mikrofonu.
Jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam być częścią tego projektu.
Do usłyszenia. Być może w innych okolicznościach, w innym miejscu, ale z tą samą pasją do słowa, ludzi i opowieści, które warto opowiadać.
Uściski
Monika Winciorek



















