Dodano: 5 miesięcy temu
Czytane: 108
Autor:
Ewelina C Lisowsk
Artykuł użytkownika
Czy miłość platoniczna, utkana na kanwie korespondencji listownej, będzie mogła przerodzić się w namacalne uczucie?
Witam serdecznie Moich Drogich Słuchaczy!
Z tej strony radia Ewelina C. Lisowska! Autorka romansów i tekstów uduchowionych. Dziś w ramach audycji Ewelina C. Lisowska czyta… opowiem Państwu o mojej najnowszej książce, która ma dziś swoją premierę! Jest to romans historyczny osadzony w XIX wieku, rozpoczyna on serię romansów pt. BRZYDKA MIŁOŚĆ. A tytuł tej wyjątkowej książki to BRZYDKI HRABIA. Zaraz powiem, co zainspirowało mnie do napisania tej powieści, potem przeczytam opis wydawniczy, następnie będzie jak zwykle fragment książki.
To do dzieła!
OPIS WYDAWNICZY
Romans historyczny osadzony w XIX wieku.
Telimena Rojek, panna z dworku, pewnego dnia otrzymuje wiadomość od tajemniczego wielbiciela. Romantyczna i wrażliwa dwudziestolatka próbuje dowiedzieć się, kim jest jej adorator. Pośrednik wielbiciela dostarcza mu od niej list i wtedy rozpoczyna się długa, romantyczna korespondencja. Adorator za wszelką cenę nie chce, aby wyszło na jaw kim jest, dlatego podpisuje się imieniem BEZIMIENNY. Lecz drogi tych dwojga stanowczo dążą ku sobie, aby pewnego dnia Telimena mogła stanąć w pokoju nieznajomego, który wyznał jej miłość. Kochająca go platonicznie dziewczyna może jednak liczyć jedynie na rozmowę przez parawan. Bezimienny nie chce, aby ukochana go ujrzała.
BRZYDKI HRABIA to romans inspirowany XVIIIwieczną baśnią pt. „Piękna i Bestia”, którą napisała francuska autorka Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Zapożyczyłam z niej wątek miłości między piękną i „bestią”, lecz przeniosłam ten wątek w czasy wieku XIX i dopasowałam do realiów epoki. Powstał romans historyczny oparty na popularnym wątku, lecz skrojony na miarę mojej wyobraźni i dotychczas wydanych pięciu innych romansów historycznych. Czytelnicy mogą spodziewać się jak zwykle nieszablonowych scen z głównymi bohaterami w roli głównej.
Czy miłość platoniczna, utkana na kanwie korespondencji listownej, będzie mogła przerodzić się w namacalne uczucie?
Czy bestia przemieni się w końcu w księcia?
Jak potoczą się losy tych dwojga, gdy na horyzoncie pojawi się zakochany w Telimenie młodzieniec z miasta?
BRZYDKI HRABIA to powieść pełna listów, poszukiwań i pytań o istotę prawdziwej miłości oraz wartości człowieka. Jest to także lekki romans osadzony w dawnych czasach, który czyta się płynnie, bez utrudnień w postaci historycznych zawiłości epoki, dat oraz polityki. Przedstawiona tam akcja opisana jest z dwóch punktów widzenia: Telimeny oraz Bezimiennego.
Teraz przeczytam dla Państwa fragment BRZYDKIEGO HRABIEGO...
***
Książkę można już zakupić w wersji drukowanej, w druku na życzenie w Epmiku, Książki Ridero oraz w polskim i międzynarodowym Amazonie.
Ponad to jest także edycja limitowana na moim Allegro Lokalnie – to jest książka wydrukowana przeze mnie, z zakładką opatrzoną cytatem, dedykacją i magnesikiem na lodówkę – taki miły akcencik, który może towarzyszyć Państwu na co dzień. A muszę przyznać, że mnie osobiście bardzo podoba się okładka BRZYDKIEGO HRABIEGO.
ALLEGRO -> https://allegrolokalnie.pl/oferta/brzydki-hrabia-ewelina-c-lisowska-ksiazka-zakladka-magnes
A jeśli ktoś woli wersję ebook, to znajdzie ją na Legimi, w Empik i Empik GO, Google Play oraz Ebookpoint.
Taki szeroki wachlarz możliwości mają Państwo do wyboru.
Niebawem w mediach społecznościowych pojawią się pierwsze recenzje książki, zachęcam do obserwowania mojego facebooka (Ewelin C Lisowska autorka romansów), gdzie będę je udostępniać. Będzie także wywiad dotyczący tej książki, pojawi się w formie nagrania głosowego na moim YT i w formie pisanej na stronie autorskiej oraz na portalu literackim PISARZE POLSCY oraz Pisarze i Poeci. Linki do wywiadu będą udostępnione także w moich mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszam!
To wszystko, co chciałam dziś Państwu powiedzieć. W przyszłym tygodniu, w piątek o 19:00, przeczytamy sobie kolejny rozdział WALERIANA I RÓŻY.
Z radia GŁos Literaki mówiła dla Państwa Ewelina C. Lisowska
Do usłyszenia!